Genel Başkanımız Fatih Sarıyar'dan Bayram Mesajı

Genel Başkanımız Fatih Sarıyar'dan Bayram Mesajı

Kurban Bayramı'na kavuşmanın ve bu vesile ilekardeşlerimizle kucaklaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Bayramlar, bizlere kulluğumuzu hatırlatan ve mağfiretekavuşturan, sevgi ve kardeşlik bağlarımızı güçlendiren, birlik, beraberliğimizidiri tutan, paylaşma, dayanışma ve rahmet günleridir.

Kurban; Rabbimize, hakka, hakikate, iyiye, doğruya,güzele, yakınlaştıran bir ameldir.

Onun için bu kutlu zamanları fırsat bilerek, ailemiz,akrabalarımız ve komşularımızla hemhal olduğumuz gibi bizleri bekleyenmuhtaçlar, yetim, garip, hasta, yaşlı ve kimsesizlerin sevinci olmalıyız.

Beşirler olarak günler öncesinden sizlerden aldığımızvekâletler ile 4 kıtada milyonlarca kardeşimize ulaşmak için ekiplerimiz yolaçıktı. Gittikleri ülkelerde sizlerden aldığımız kurban emanetlerini İslamiusullere göre kesecek ve kardeşlerimize paylar halinde dağıtacaklar.  Bağışlarınız mahzun gönüllerde sevince,hanelerde muhabbete, ibadetlerde duaya dönüşecek ve bayram o zaman bayramolacak hepimize.

Uzakları yakın ettiniz, gönül coğrafyamıza sahip çıktınızAllah cc hepimizden razı olsun.

Bu duygu ve düşüncelerle, aziz milletimizin veyeryüzündeki bütün Müslüman kardeşlerimizin mübarek Kurban Bayramı'nı Şahsım veBeşir ailesi adına tebrik ediyor iyiliğin ve güzelliğin yer yüzüne hâkimolmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyorum.

 

Fatih SARIYAR

Beşir Derneği Genel Başkanı


İÇERİK GALERİSİ
Genel Başkanımız Fatih Sarıyar'dan Bayram Mesajı