Ramazan Ayı Projeleri
Tarih: 15.2.2013 | Okunma Sayısı: 12734

Bu Ramazan Garip Kalmasın


Edirne’den Kars’a, Sinop’tan Hatay’a Türkiye’nin 81 ilinde tam 258 noktada bulunan temsilcilikleri ve binlerce gönüllüsüyle insani yardım çalışmaları yürüten Beşir Derneği, mübarek Ramazan ayı için hazırda bekliyor.


‘Bu Ramazan Garip Kalmasın’ sloganıyla yola çıkan Beşir Derneği’ne; içerisinde nohut, pirinç, bulgur, salça, reçel, şeker, yağ, çay, tuz, un gibi temel gıda ürünlerinin olduğu kumanya bağışlarınızla destek olup, bir ailenin mutfak ihtiyacını karşılamak için yardımda bulunabilirsiniz. (80 TL)


Zekât ve fitrelerinizle Türkiye’de ve tüm dünyada kimsesizlerin, muhtaçların ve yetimlerin yüzlerini güldürebilir; ailenizle yaşadığınız iftar sevincini bir başka ailenin de yaşaması için kişi başı 15 TL olarak nakdi iftar bağışı gerçekleştirebilirsiniz.


Arife günü bayramlık bağışlarınızla bir yetimin, bir ihtiyaç sahibinin bayramlığını tedarik edebilir; onların da bayram coşkusunu doyasıya yaşamasına vesile olabilirsiniz. (80 TL)


Ayrıca bu yıl ‘Bir Kap Bir Kalp’ kampanyasını da hayata geçirerek Ramazan’da yardımda bulunmak isteyen vatandaşların hayrına vesile oluyoruz.


Bu Ramazan, ihtiyaç sahibi aileler ‘Bir Kap Bir Kalp’ kampanyasıyla sıcak yemeğe kavuşacak. Fabrikada yahut herhangi yemek şirketinde üretilmiş yemekleri değil, bağışçıların kendi emekleriyle bizzat pişirmiş olduğu yemekleri ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak olan Beşir Derneği, toplumda unutulmaya yüz tutmuş güzellikleri yeniden canlandırmayı amaçlıyor.


Tüm Türkiye genelinde her gün; içerisinde yetim bulunan, savaş mağduru olan, mazlum ve kimsesiz kalan, iftar yemeği dahi pişiremeyecek kadar ihtiyaç sahibi olan ortalama 1000 aileye çorba, ana yemek, pilav/makarna çeşitleri başta olmak üzere tatlı, salata, meyve, içecek gibi malzemelerle de zenginleştirilmiş mönüler halinde ve bağışçının bizzat kendi evinde severek pişirdiği iftarlıklar dağıtılacak.


Beşir Derneği temsilcisiyle iletişime geçen bağışçı, iftardan 3 saat önce kendi pişirdiği yemekleri hazırlayıp Beşir gönüllülerinin sefer taslarına doldurarak teslim edecek. Beşir ekipleri de teslim aldıkları iftarlıkları daha önceden tespit edilen ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak.


Böylece Ramazan sonuna kadar 30.000 aileye ulaşmayı hedefleyen Beşir Derneği, ‘Bir Kap Bir Kalp’ kampanyasıyla kendi yediğinden yedirme, birileri için bir şeyler yapma, iftar sevincini paylaşma gibi toplumu ayakta tutan ve kardeşlik bağlarını pekiştiren güzellikleri tekrardan yaşatmayı hedefliyor.


Haydi! Bu Ramazan garip kalmasın! Hep birlikte kimsesizlerin, yetimlerin ve muhtaçların Beşir’i olalım…
ÖNCE SİZ HABERDAR OLUN