Kurban Bağışı
Tarih: 20.7.2017 | Okunma Sayısı: 14616

Kulluğun, adanmışlığın bir vesilesidir kurban. Bir olmayı, halden anlamayı, fedakârlığı ve paylaşmayı öğretir bize kurban. Bir yetimin mutluluğunun sevincini, bir mahzun gönlün samimi duasını ulaştırır bize kurban. Bir hisse ile mutluluğu paylaştırır, kulluğumuzu olgunlaştırır ve rabbimize yakınlaştırır bizi kurban.

 

Kurban yakınlaşmaktır, paylaşmaktır. Beşir Derneği olarak yurt içi ve yurt dışında kurban organizasyonları düzenleyerek kardeşliğin ve paylaşmanın onurunu yaşatmanın gayretindeyiz.

 

Biz biliyoruz ki, her kurban bayramında bizim yolumuzu bekleyen insanlar var.

 

Bağışlayacağınız bir hisse kurban açlık sınırında ki insanların, çocukların umudu mahzun yüzlerinde mutlu bir tebessüm olacaktır.

 

Vacip, şükür, akika, adak ve benzeri niyetler ile kesilmek ve etini dağıtmak üzere Beşir Derneği’ne verdiğiniz vekâlet ile İslami kurallara uygun bir şekilde kesimleri yapılır ve ihtiyaç sahiplerine tutanak karşılığı teslim edilir.

 

Tüm bu organizasyonlar Türkiye genelinde 255 temsilciliğimiz ile en ücra noktalarda kurban bağışlarınızın payları ile ihtiyaç sahiplerinin yüzlerini güldürmeye ve sizlere hayır dua almaya vesile olmaktayız. 150’den fazla yerel dernek ve Semerkand Vakfı ile yaptığı işbirliği protokolleri ile organizasyonunu daha da güçlü hale getirmektedir. Yine Beşir Derneği başta Somali, Sudan, Suriye, Çad, Orta Afrika, Arakan, Kazakistan, Bosna olmak üzere 55 ülkede vekâleten kurban kesim ve dağıtım hizmetini yerine getirmektedir.

 

Vekaleten kurban kesim organizasyonlarımız imkan dahilinde video ve fotoğraf ile kayıt altına alınarak bağış takip sitemine yüklenir ve size kurbanınızla ilgili bilgi mesajı gönderilir.

 

Her kurban bayramında yaşanan mutluluğa hissedar olmak isterseniz Beşir Derneği’nin vekaleten kurban organizasyonuna katılabilirsiniz.

 

Bir Hisse, Hayrınıza Vesile.


Kurban bağışlarınızı web sayfamız üzerinden Bağış Takip Sistemi ile nerede ve ne zaman kesildiğine dair bilgilere ulaşabilirsiniz. 


HIZLI KURBAN BAĞIŞI İÇİN TIKLAYINIZ


ÖNCE SİZ HABERDAR OLUN